Choď na obsah Choď na menu
 


LO MIN HSUAN - tvarovanie borievky čínskej

27. 4. 2011
Jeden z najlepších Thaiwanských bonsajových virtuózov LO MIN HSUAN, ktorý navštívil Európu, je špecialistom nielen na klasické ázijské dreviny, ale aj na borievky. V jeho tvorbe je charakteristická myšlienka nového bonsajového štýlu, ktorý prezentuje vo svojej bonsajovej praxi. Poznanie starých borievkových jedincov, ktoré rastú na Thaiwane dáva tušiť výnimočnosť predstavy a prenesenia tvaru do tvoriaceho sa budúceho bonsaja. Upozorňujem, nie je to klasické ponímanie, aké môžeme vidieť u japonských majstrov pri tvorbe bonsajov, ale osobitný kreatívne ladený pohľad. Majster LO predstavil svoj nový štýl tvarovania borievok. Tvarovo nie vždy trojuholníková koruna postráda prvky klasickej japonskej, alebo čínskej školy. Niekedy až nepredvídané nasmerovania vetví z čiastočne naznačenou myšlienkou nadobúda u majstra zmysel kreativity jemu vlastnej. Borievka čínska, ktorú majster Lo bude teraz tvarovať je ako povedal prírodným yamadori. Pri štúdiu stromu majster premyslene zvažoval a vyberal konáre, ktoré použije pri svojom modelovaní stromu. Zaujímavo vlniaci sa kmeň nesie dostatočné množstvo spletitých vetví rôznej hrúbky a postavenia. Strom má zhruba 7O centimetrov a je zapestovaný v pomerne veľkej plastovej miske, kde má borievka dostatok životného priestoru na vytvorenie kvalitných a dobre rozprestrených koreňov. Za zmienku stojí aj jeho špeciálny bonsajový otáčavý stolík na ktorom je strom postavený. Stolík sa dá nastaviť na ľubovoľnú výšku a zaaretovať. Súdiac podľa celkového habitusu stromu, borievka je jednoznačne dlhodobo veľmi dobre pripravovaná na vytvorenie kvalitného bonsaja. Tvarovanie, ktoré vám práve predstavujem nesie v sebe pre Európana nezvyčajnú dynamiku stvárnenia starých stáročných stromov často bizardných tvarov rastúcich v jeho vlasti. Fotografie samotného tvarovania vás uvedú do deja tvorby krok za krokom...
 

Náhľad fotografií zo zložky LO MIN HSUAN - tvarovanie borievky čínskej

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Pinch Your Blood Apply pressure on Checked

(AVepropteple, 8. 10. 2018 2:43)

Compression est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre determination bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-prix-france-telecom/

Rare Ancient Indian Plant Resets Blood Weight

(ARoathbalgoala, 26. 7. 2018 3:49)

Pression arterielle est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre moelle bat, il pompe le sang par vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/comment-trouver-du-cialis-en-france/